Jonathan az Apple-hez 1992-ben került, de Steve Jobs emelte ki a koszból 1997 körül, pontosan ugyanolyan sikertörténet ez, mint Blumi Kardossal. A csávó gyakorlatilag az összes Apple termék mögött álló influenciális designer. Mindig is a Karotta által is sokat aposztrofált "function over design" filozófiát követte a termékek tervezésénél, talán a színes iMac-ek, voltak egyedül ebben az értelemben mellényúlások.
Hadd illusztráljam ezt egy személyes történettel! Amikor kb egy hete egy értekezleten ültem (felejtsük el a meeting kifejezést, mondom) éppen fogalom nélkül, tekintetem az asztalon levő PowerBook eszközre esett. Csodáltam, milyen gyönyörű termék. Minden porcikája egyszerűséget és erőt sugall. Megbizonyosodtam róla, hogy remekül költöttem el a pénzem. Később otthon édesanyám HP laptopjára esett a tekintetem. Ez nem új modell, de nem is őskövület. Szánakoztam, mert randa volt teliaggatva felesleges csicsával. Nem tudom, ki hogy van ezzel, de ha meglátok egy laptopot, aminek a trackpad-je mellől nem távolították el a Centrino, meg Windows XP matricákat, akkor mindig azt gondolom, hogy "na, ez is csak egy olyan".
Jonathan Ive egy dizájn guru, akit a Brit birodalom most kitüntetett egy "Order of the British Empire as a Commander" flekóval. Nem lovag, de az is valami! (Mások is kaptak ilyet, celebritások és a londoni robbantások után segédkezett arcok.) Megszólítás innentől: Mr. Jonathan Ive Commander, milyen cool már, simán ráírnám a névjegykártyámra.
(via /.)
Utolsó kommentek