A Google (nincs ma más cégről hír, ez van) 40 millió dollár körüli összegért megvette a Riya - leánykori nevén Ojos -, képfeldolgozó szoftvertechnológiát és webes képszolgáltatást fejlesztő céget. A Riya szolgáltatása még el sem indult, bár ez néhány napon (órán) belül várható. Egy mintegy húsz fős startupról van egyébként szó (fele az USAban, fele Indiában). A szoftver felismeri, mi van a képen, tehát arc alapján azonosítja az embereket (nem hiszek benne), illetve a képen lévő feliratokat is értelmezni tudja (majdnem kizártnak tartom - bár az előbbinél azért egy fokkal kevésbé -, hogy ezt értelmesen lehessen használni).
Om Malik azt mondja, a képszolgáltatásban a Yahoo!-Flickr mögött messze lemaradó Google egyszerűen kénytelen volt megvásárolni a céget, különben ezen a fronton végképp csatát veszít, egyébként is van egy olyan iránya a Google felvásárlásainak, hogy ígéretes startupokat korai szakaszban vásárolnak fel a versenytársak orra elől.
Malik persze nagyon téved, mert teljességgel nyilvánvalóak a Google igazi szándékai: arra kell nekik a szoftver, hogy a végső ufóinvázió előtti pillanatokban az összes embert arc alapján össze tudják kapcsolni az illető gmailes postafiókjával, és ekkor egy robothang mindenkinek a saját leveleiből fog felolvasni szomorú részeket, pár perccel az apokalipszis előtt. (A robothangon felolvasó technológiát fejlesztő céget szerencsére még nem vásárolták fel, de ha ez a hír megjelenik a sztahanovon, akkor szerintem mindenki szaladjon szerteszét!)
Utolsó kommentek